O autorze
Zawodowo zajmuję się lobbingiem w instytucjach europejskich. Prywatnie fascynuje mnie tworzenie muzyki (soundcloud.com/artlantice) oraz Europa Wschodnia. Dzięki temu słyszę więcej...

Smoleńska katastrofa wizerunkowa

TVN24
Serwis internetowy najstarszego i najbardziej renomowanego, na świecie, czasopisma branży lotniczej Flight International, dnia 10.04 zamieścił na swych łamach krótki komentarz na temat spiskowych teorii budowanych przez środowisko PIS wokół katastrofy smoleńskiej. Krytyczny? Conajmniej...

Ocena działalności tzw. podkomisji smoleńskiej przez branżowych dziennikarzy właściwie została już zawarta w tytule: Polska obsesja w sprawie Tu-154 ma się nijak do bezpieczeństwa lotnictwa.

Ani mowa o paranoi, ani ludzkiej naiwności, na której buduje się tę i szereg innych teorii, jedynie dla zbicia jak największego kapitału politycznego, czy nawet jak to ujmują autorzy, o lęku przed przyznaniem, ze winę za katastrofę ponosi personel samolotu, który nie wykazał się profesjonalizmem ("zmieścisz się!"), nie są, przy swej dosadności, tak mocne jak sama konkluzja.

Otóż paradoks całej sytuacji polega na tym, że de facto Jarosław Kaczyński, Antoni Macierewicz i cały jego zespół ekspertów, którzy wciąż eksplorują, nazwijmy to, wątek rosyjski, szukając tam dowodu na istnienie siły sprawczej, mającej przyczynić się do katastrofy, wskutek swych żwawo i daleko odskakujących od logiki działań i insynuacji, zostali porównani do rosyjskich polityków i urzędników w kontekście postępowania tychże, w sprawie zestrzelenia holenderskiego samolotu pasażerskiego.

"Można domyślać się, że jest to oszukiwanie siebie samego. To brutalna próba uniknięcia odpowiedzialności, nie mniej żałosna i nieprzekonująca, jak zwodzące ględzenie Rosji na temat zestrzelenia lotu MH17, która urasta do tchórzostwa w monstrualnej skali, co ostatecznie nie ma nic wspólnego z kwestią bezpieczeństwa latania."


Komentarz? Nie tym razem.
Trwa ładowanie komentarzy...